İmaj Tazelemek İçin Yapmanız Gereken 5 Şey. İddia Ediyoruz Bu Önerileri İlk Kez Duyacaksınız!

By on Ocak 16, 2017

Hayat insanı bazen öyle yerlere sürüklüyor ki, bir bakmışsınız o eski halinizden eser kalmamış. Tabi ki silkinip kendinize gelmeniz için sizlerin yerine ben düşündüm ve yapmanız gerekenleri sıraladım.

1 Dibi gelen saçları acil bakıma almalısınız!

İlk yapmanız gereken aylardır yolunu unuttuğunuz kuaförünüzü arayıp randevu almak, sonrasında ya dibi gelen saçlarınızı boyatmak ya da renginde köklü bir değişikliğe gitmeniz. Emin olun saçınızdaki değişim eski modunuza girmenizi daha da kolaylaştıracaktır. Her gün aynaya bakıp bakımlı ve şahane görünmek kime iyi gelmez ki?

2 Kaş renginizi değiştirmelisiniz.

Ne diyor ya bu diye söylendiğinizi duyar gibiyim. Kaş insanın simasını değiştirmede en kilit noktadır. Şöyle ki eğer teniniz özellikle buğday ise ve teninizden çok daha koyu kaşlarınız var ise kesinlikle en az bir ton açılmayı hakeden kaş renginiz var demektir. Simanızdaki en temel değişim şüphesiz ifadenizin daha yumuşaması olacaktır.  Deneyin farkı anlayacaksınız.

Peki teninden daha açık kaş rengine sahip olanlar ne yapmalı? Tabi ki onlarda en az yarım ton kaş renklerini koyulaştırmalılar. Bu onların çocuksu simasını daha olgun hale dönüştürecektir.

3 Ruj renginizde köklü bir değişiklik şart!

‘Yağğ  ben rujj kullanmıyom ki be ne okucam bunuğ’ diye es geçme tatlım sen de oku lazım olacak demedi deme. Neyse konumuza dönelim ne diyorduk ruj rengi! Saç-kaş değişti ruj rengi mi değişmeyecek Allahını seviyorsan!

‘Bu ne beğğ aslağğ kullanmeeem ben bunuğğ’ diye burun kıvırdığın tüm renklere birgün muhtaç olacağını emin ol en az sen de benim kadar biliyordun. Şimdi gidip o sevemediğin ama herkesin aslında sana yakıştırdığı ruju sür ve aynada alıcı gözle kendine bak, ön yargısız baktığın an bu iş bitmiştir, yeni ruj rengin hayırlı olsun!

4 Modanı kendin yaratmaya ne dersin?

 

Moda neydi moda emekti! Moda insanın kendine yakışanı giymesiydi, moda kişiye özel olmalıydı, sen neysen dışına yansıyan şey moda ‘idi’. Uzun lafın kısası hep klasik giyiyorsan biraz spor giyinmek ya da etnik çizgilerin olduğu ufak ayrıntılı kıyafetler denemek inan bana fazlasıyla dikkat çekecektir. Neyse amacımız dikkat çekmek değil zaten imaj yenilemek. Çok köklü değişimlere gitmeden ufak detaylarla kendi modanızı içinizden geldiği gibi yansıtmalısınız, bu konuda sizi esnek bırakıyorum, hadi yine iyisin!

5 Kirpikler evet yanlış duymadınız son olarak kirpiklere el atıyoruz.

Kirpiğin imajla ne alakası var yahu? diyenler Bİ BİTMEDİNİZ! Boşuna mı en sona sakladık bu ayrıntıyı sanıyorsun? Ufak bir takma kirpikle estireceğiniz Türkan Şoray havasını bir düşünün öyle burun kıvırın bence.Özellikle de ok gibi kirpikleriniz varsa, bu yenilik size çok iyi gelecek. (Çok deyince kulağımda yankılanan Nergiz AKSU sesi. Eğer makyaja ilgiliyseniz derhal arama motorundan muhteşem Nergiz’in videosunu izleyebilirsiniz.)

Kirpiklerinizdeki ufak hileler sizi hem olduğunuzdan daha çekik gözlü hem de daha çekici gösterecektir.

Benim en kısa sürede en etkili değişimi sağlayacağını düşündüğüm 5’li bunlar. Umarım kirpik yapıştırıcınızı kaliteli markadan alırsınız sonra ilk buluşmada ‘canım gözünde bir şey sallanıyor’ gibi can yakıcı tepkilere maruz kalmazsınız.

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir