Kış günlerinde çiftlerin içini ısıtacak filmler #1

By on Ocak 16, 2017

Soğuk  kış günlerinde partnerinizle sıcacık battaniyenin altına girip gün boyu izleyebileceğiniz filmleri sizin için sıraladık. İşte birbirinden sıcak film serilerinin ilk serisi :

1- Forrest Gump | IMDb: 8,8 (1994)

1986 yılında Winston Groom’un  romanından esinlenerek çekilmiş, 1994 yapımı epik, romantik, komedi-drama dalında bir filmdir. Filmin başrol oyuncu kadrosunda Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise ve Sally Field yer alıyor.

Film, öğrenme güçlüğü yaşayan ancak atletik olarak inanılmaz yeteneklere sahip Forrest Gump’ın, doğum yılı olan 1944 ve 1982 yılları arasında gerçekleşmiş, bazen sadece gözlemlediği, bazen de başkalarına ilham verdiği 20. yüzyılın dönüm noktası olaylarını betimler.

Tom Hanks’in filmde IQ’sü düşük iyi niyetli bir adam olarak görüyoruz, Annesi onu kaderine terk etmiştir. Vietnam’a gitmek için orduya katılır, düşük IQ suna rağmen madalyalar kazanır hatta bir kaç kez başkanla karşılaşma imkanı bulur.

13 dalda Oscar adayı olan film altı dalda Oscar ödülü aldı: Film, yönetmen Robert Zemeckis ve aktör Tom Hanks de bunlar arasında.

 

2- Eternal Sunshine of the Spotless Mind / Sil Baştan | IMDb: 8,4 (2004)

İki yıl beraber olduğu sevgilisinden şaşırtıcı bir haber alan Joel (Jim Carrey), teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani Joel’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu duruma tepki gösteren Joel, aynı işlemi kendisine de uygulamak ister. Adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serilmiş olur.  Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister.

 

3- The Pursuit of Happiness / Umudunu Kaybetme | IMDb: 7,9 (2006)

Chris Gardner (Will Smith) bütün olumsuzluklara karşı göğüs germeye alışmış çalışkan bir aile babasıdır. Oğlu Christopher’ın (Jaden Christopher Syre Smith ) ve annesinin (Thandie Newton) yaşadıkları maddi zorluklar üzerine aile içinde gücünü yitirmeye başlamıştır. Bir süre sonra dayanamaz ve evi terk etmek zorunda kalır.

Filmde oğlunu canlandıran Jaden Christopher Syre Smith aynı zamanda Will Smith’in gerçek oğludur.

 

4-Thandie Newton / Mesajınız Var | IMDb: 6,5 (1998)

Günlük hayatlarında birbirlerinden pek hoşlanmayan Joe (Tom Hanks) ve Kathleen (Meg Ryan) tesadüf eseri bir chat/shohbet sitesinde tanışırlar. Dışarıda birbiriyle ne kadar rekabet halinde olsalar da bilgisayar ekranlarının karşısında birbirlerine aşık olurlar.

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir