Mersin’de Bir Şubat

By on Mart 5, 2017

Mersin; sokakları deniz garantili, rüzgarı turunçgiller kokulu, gökyüzü palmiye manzaralı, kaldırımları tantuni taburesi ile döşeli; yazları yayla gurbetçisi, kışları kar sevdalısı, insanları sıcak, havası nemli, güneyin incisi güzeller güzeli bir memlekettir.

Güneyin en stratejik bölgesini oluşturur. Liman kentidir. Ulaşımı deniz, kara, hava her yerden sağlanır. Mersin Güney’in güzelidir. İnsanları da öyle, tabi istisnaları hariç.

18 Şubat’ta Navona otelde güzel bir tanışma toplantısı gerçekleştirdik. Firmalara bu tarz toplantıların İstanbul-Ankara-İzmir tekelinde olmadığını ispatladık.

İlk desteği Mersin Sephora’dan, sonrasında Hülya AVŞAR’IN markası ByH’den ve Modapupa’dan aldık. Bünyemize Madame Coco, Cecile, Highgenic, Dr Oetker, Diyet Kapımda Mersin, Shoerokee, Mom’s Natural Food, Akın Akdağ, Tabia, Güzel Gıda, Lila Cosmetics, Naturelka, Nahıl Vakfı, Revox, Zigavus, Cosmed, Sosyopix, Dermadolin, Bıota, Miss Flora, Splat, Portakal Bahçem, Neobsessions, Flower Concept, Tm Shop, Lora Mersin, Club Veronique, Colorfuldream_shop, Kesmeseker, Badenatural, Elip’s tasarım, Fufunun Atölyesi, Mersin Suntaka, Abant su Mersin, Milk Shake Türkiye, Betma gibi marka ve isimleri kattık ve kargoları yetişmeyen adını yazamadığım tüm diğer markalar hep bizimleydiler. Hepsine sonsuz teşekkürlerimizi bir kez daha sunuyoruz.

İlk ve ortaöğretim öğrencilik yıllarımda bolca ders anlattım sonra lise-üniversite-lisansüstü derken tüm eğitim hayatım çalıştığım konuyu sunmakla geçti. Sonrasında bir şans doğdu öğretim görevlisi olarak görev yaptım ve kendi öğrencilerime ders anlattım, her ders içimi bir heyecan kaplardı ama toparlardım bir şekilde. Bunca senenin tecrübesi sanki 18 Şubat günü yok olup gitmiş gibiydi. İlk kez bir kürsüde karşımda onlarca insanı görüyor gibiydim. Çok hazırlıksızdım, bugüne kadar asla hazırlık yapmadan çıkmadığım kürsüde ne konuşacağını bilmeden duruyordum. Karşımda duran yol arkadaşlarıma tek tek baktım, birlikte bu yolda ne amaç için uğraş verdiğimizi gözümden hızlıca geçirdim, öznesi yüklemi karman çorman bilfiil cümle döküldü ağzımdan. Son cümlemi sarf ederken ayaklarımla dizlerimin arasındaki iletişimin kopukluğunu fark ettim. Hayatımda bu kadar tatlı bir heyecanı en azından bu kategoride yaşadığım olayları varsayacak olursak hiç hissetmedim sanırım.

 

Her markadan tek tek bahsetmektense yol arkadaşlarımdan tek tek bahsetmek istedim sizlere. Çünkü biz güzel bir yolculuğa; sırt sırta, elele, omuz omuza vererek başladık ve devam ediyoruz. Şimdi size alfabetik olarak güzeller güzeli yol arkadaşlarımdan bahsetmek istiyorum.

Bengü ( @by_bng)

Büşra (@blogbybusrak)

Esra (hiiiesra)

 

Ezgi (@ezzintutkusu)

 

 

İzel (@fashiondiyblog)

Şerife (@seryswonderland)

Şeyda (@bimakyajarasi)

 

Yüsra (@arcofmakeup)

Hepsine ayrı ayrı cümleler kurmak anlamsız olacağı için sadece iyi ki ‘biz’ olmuşuz diyorum.İyi ki varsınız yol arkadaşlarım. Nice kapıları aralamak ümidiyle, nice 18 Şubat’lara…

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir