Tabia Ürünleri

By on Mart 8, 2017

Mersinde Bir Şubat toplantımızda bizlere destek olan firmalardan birisi doğal içeriği ile Tabia’idi. İsminindeki kısaltmanın ‘tabii yağ’ çağrışımı yapması kulağa çok hoş geliyor. Kulağa ismi, burna kokusu, cilde de içindeki doğal içeriği iyi geliyor.

 

Peki ya Tabia kimdir?

 

”Türkiye hem tıbbi bitki varlığı açısından, hem de meyve üretiminde dünyanın ilk sekiz ülkesi arasındadır. Endemik bitkilerin çoğu, doğadan kontrolsüz bir şekilde toplanarak ihraç ediliyor. Meyve, kabuk ve çekirdekleri ise, birkaçı dışında, ya yakılıyor ya da çöpe gidiyor. Oysa, bu bitki ve çekirdeklerden elde edilen doğal ve esansiyel yağlara insanların gereksinimleri vardır. İşte “tabia” bu gereksinimden doğdu.
Araştırma Şirketleri, Üreticiler, İnsan Sağlığı ile görevli Eczacılar ve Tüm Ecza Kooperatifleri Birliği bir araya gelerek bu girişimi başlattı. Girişimin amacı, doğadan geleni, doğal yollarla kullanıma sunmak.”

Diye kendilerinden bahsediyorlar. Açıkcası doğanın verdiği nimetlerin her zerresinden yararlanan ve içeriğine kimyasal katmayan her firmayı destekliyorum. Normal yaşantımda da kimyasal içeriği yüksek kozmetikler ya da ilaçlardan ziyade doğal içerikli destek ürünlerini tercih ediyorum. Günümüz dünyasının kirli atıklarından ufacıkta olsa kendimizi korursak ne mutlu bizlere. Severek kullanacağım ürünler arasında yerini çoktan almış bu firmanın bize yolladıkları ufak hediyelerden sizlere bahsetmek istiyorum.

 

Bizlere limon ve badem yağı ile katkıda bulundular. Genelde badem yağı cilt bakımının temel taşlarındandır denilebilir. Saça, cilde, kirpiğe, kaşa, yiyeceğe, içeceğe kısacası her yerde kullanılabilen mucize yağlardan birisidir.

tabia doğal ürünler badem yağı ile ilgili görsel sonucu

 

Badem Yağı;

Badem yağının kısım kısım nasıl etkileri olduğundan bahsedecek olursak,

Saç için;

parlaklık, sağlıklı uzamasına destek olur, yeni saç oluşumunu tetikler, yumuşaklık  verir.

Kaş ve kirpik için;

Hızlı uzama ve besleme etkisi olduğu bilinir. Ben hint yağı ile karışım yaparak uyguluyorum.

Cilt için;

İçeriğinde bolca A-E-B vitamini olduğu için cildi  beslemede üstüne yok. Ben bu tarz ürünlerin direkt yüze uygulanmasını pek doğru bulmuyorum. Daha doğru kullanımının evde yapılan maskelerin içine birkaç damla damlatılarak uygulanmasından yanayım. Kurumuş cilde yumuşaklık sağlar, gözenekleri açar, siyah noktalara iyi gelir, ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcıdır.

El ve Tırnak Bakımı;

Kuru ciltleri yumuşaklık sağladığını daha evveliyatında söylemiştim. Manikür öncesi ellere yeterli yumuşaklık sağladığını manikür sonrasında el bakımı için ideal olduğunu söyleyebilirim.

Diğer Faydaları;

Badem yağı, sedef ve egzama hastalıklarına iyi gelir. Bunun için bir kaşık lavanta yağını badem yağı ile karıştırın ve 20 dakika cilde uygulandığında kaşıntı ve iltihabı giderecektir.

Badem yağı kalp hastalıklarını önler, günlük olarak az miktarda ama düzenli olarak alınabilir.

Badem yapı kan basıncını düzenler.

Sinir siteminde badem yağının olumlu etkileri vardır. Stresle mücadelede büyük katkı sağlar.

Kas ağrılarına iyi gelir, badem yağı yorgun kaslara yeniden güç kazandırır.

Kan dolaşımını arttırır, bebeklerin gelişimine katkıda bulunur.

 

tabia doğal ürünler limon yağı ile ilgili görsel sonucu

 

Limon yağı;

Siğilleri yok eder.

Selülitli bölgeler, limon yağı ile ovalanırsa bu bölgelerdeki hücre toksinlerini boşaltır ve zamanla daha düzgün bir görünüm sağlar.

Banyo yaparken duş jelinize eklerseniz, kan dolaşımını artar.

Dişlerinizdeki lekeleri  ovaladığınızda  lekeler kaybolacaktır.

Antiseptik özelliği nedeni ile sivilcelerin önüne geçer.

Özellikle yağlı ciltlerde yağ oluşumunu azaltır.

Ayaklarda, topuk bölgesinde biriken ölü derinin atılmasını sağlar ve çatlakların hızlı iyileşmesini sağlar.

Elleri yumuşatır ve ciltte oluşan kahverengi lekeleri azaltır. Tırnakları güçlendirir. Kırılgan tırnakları sertleştirir, sararmaları engeller.

Bir miktar suya 2-3 damla damlatılırsa odadaki kötü kokular ve sigara dumanının önüne geçersiniz.

Canlı ve parlak saçlar için limon yağı ile saçınıza masaj yapın.

Çeşitli yaralanmalarda ve çiziklerde mikrop kapmamak için limon yağı kullanabilirsiniz.

 

 

Her derde deva gibi görünse de bu tarz karışım ve kullanımları doktorunuza danışmadan yapmamanızı öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir