Erkekler için 14 Şubat Tüyoları

By on Şubat 11, 2017

Her 14 Şubat öncesi çiftlerin aklını meşgul eden referandum kadar önemli bir bir konudur. Tabi bazılarımıza göre ise küresel sermaye, alışveriş tuzağı vs vs. Her yıl olduğu gibi bu yıl da acaba ne alsak diye düşünüp dururuz. Özellikle daha önce almış olduğumuz hediyelerin aynısı olmamasına dikkat ederiz. Peki bu yıl nasıl bir şey düşünmeliyiz?

1- Değer verdiği şeylere odaklanın

Sıradan bir gün çiçek almanız onu şaşırtabilir. Hatırlamanız gereken şey sıradan bir günde yaptığınız bu süprizin onda yarattığı etki olsun. Çünkü bazı hanımlar çiçekten hoşlansa da bunu aman aman bir hediye olarak kabul etmez. Onun en çok değer verdiği şeyi düşünün. Aile faktörünu bunun dışında tutun.  Örneğin arabasına da biraz değer veriyorsa  oto aksesuarlarını hemen gözden geçirin ya da kitaplarına çok değer veriyorsa ona güzel desenli ahşap bir kitaplık hediye edebilirsiniz.

2- Mutluluk ayrıntıda gizlidir

Alkol tüketmeyi keyiften değilde bir kültür olarak görüyorsa eğer ona yıllanmış kaliteli bir şarap veya hiç tadmadığı bir içkiyi hediye edebilirsiniz. İçkinizi bir sepete koyup süslemeyi unutmayın. Kuru kuruya içki şişesi hediye hedilmez. Bu 14 şubat gecesi en farklı gece olacaktır. Sepetin içine ufak tefek süpriz hediyeler koymayı ihmal etmeyin.

3- Savaşmayı bir kenara bırakın, erkek olun

Daha önce itişip kakıştığınız ya da sevmediğiniz durumlardan birini masaya yatırın. Hiç hoşunuza gitmeyen ve aklınıza gelebiecek elbise, film, müzik vs türlerinden birini hediye olarak sunabilirsiniz. Sevmediğiniz bir diziyi çok seviyorsa ve bu konuda anlaşamıyorsanız ona artık bu durumun ne kadar değerli olduğunu hissettirin.

4- Unutmuş gibi yapmayın gizemli olun

Bu 14 şubatta her erkeğin yaptığı gibi unutmuş havalarına girmeyin. Onu meraklandıracak kadar beklenti içine de sokmayın. Ayarını tutturursanız ikiniz içinde günün önemi ön plana çıkacaktır. Bu madde bütün diğer maddeler içinde geçerlidir. Ona bu günü tabiki de unutmadığınızı ama hediyenizin ne kadar önemli olacağını hissettirin. Maddi değeri olmasa dahi manevi değeri sizi daha zengin ve daha erkek gösterecektir.

5- Süreyi kısa tutmayın

Güzel bir yemek yediniz, hediyelerinizi aldınız verdiniz çok sevindiniz, gülüştünüz öpüştünüz hatta seviştiniz. Bu sefer bununla sınırlı kalmayın. Uyuyana kadar bu günün önemini değil, onun ne kadar önemli olduğunu hissettirin. Ona geçmişten güzel şeyler söyleyin, gelecekten umutla bahsedin, kek yapın, çay demleyin, masaj yapın ama yapmacık olmayın. Bunları yaparken onun ne kadar değerli biri olduğunu tekrar düşünün. Zamanı iyi kullanın.

6- Klişelerden uzak durun

Her sevgili çiftin yaptığı gibi her şeyin sonunda romantik bir film sakın izlemeyin. Yemeğe çıkardıysanız ardından film yerine yemek faslını sürdürün. Sakin bir ortamda evinizde ya da sizin için önemli olan bir konumda örneğin sürekli gittiğiniz sahilde ve ya parkta; arabanızdan iki kadeh çıkartın ve süprinizi noktalayın. Tadımlık bir şarap gecenize ayrı bir renk katacaktır. O sizin programı sonlandırdığınızı sanacaktır. Sanmalı da.

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir