Tuhaf Adam John McAfee’nin Hayatı Film Oluyor

By on Kasım 6, 2017

Hollywood’un en sevilen biraz da tuhaf adamlarından biri olan Johnny Depp, teknoloji tarihinin yine bilişim dünyasının tuhaf adamlarından biri olan John McAfee’ nin hayatını canlandıracak.

The Hollywood Reporter haberine göre, yönetmenliğini Glenn Ficarra ve John Requa’nın üstleneceği karanlık bir komedi olan The King of the Jungle’da kahramanımız, McAfee adlı anti virüs yazılımının yaratıcısı John McAfee’yi canlandıracak.

Film konu olarak tüm malvarlığını tüketen, Belize’de bir ormana yerleşip ilkel hayat sürdüren McAfee’nin silah, seks ve delilikle geçen yıllarını anlatacak. Film ayrıca Wired dergisi araştırmacısının McAfee ile röportaj yapmak için Belize’e gidişini ve Belize’e vardığında, kendini McAfee’nin tırmanan paranoyasının içinde buluşunu anlatacak.  Bir zamanlar Belize başbakanı tarafından “çılgınca” olarak nitelendirilen McAfee, çıkarları ve gelişmekte olan teknolojilerdeki yatırımları ve politik aktiviteleri nedeniyle ün yapıyor.

İlk ticari anti-virüs yazılımı McAfee Software’ın kurucu olan John McAfee  geçtiğimiz yıl 2016 ABD başkanlık seçimlerinde aday olduğunu açıklamıştı. Tuhaf kişiliği ile tanınan John McAfee, kendi kurduğu antivirüs yazılım şirketinden 1994 yılında ayrılmıştı. 1999 yılında McAfee’nin ABD’ de borsaya açılmasından sonra John McAfee servet kazandı. 2007 yılında yaşanan küresel ekonomik krizine kadar ki kişisel serveti 100 milyon dolara ulaşmıştı.

Depp’in projeye katılımı, Disney’in Karayip Korsanları serisinde ve ‘Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar’ gibi gişe rekoru kıran filmlerde yarattığı performansla öne çıkıyor.

 

 

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir